Anton Bagin, Dušan Janota - Dubnica nad Váhom (1967)

Kód: 1472
Neohodnotené
€7
Vypredané
Položka bola vypredaná…

Zborník o premenách v živote ľudu Dubnice nad Váhom a jej okolia, ktorej poslaním je "podať v jednotlivých štúdiách a článkoch doteraz vcelku takmer neznámy obraz vývoja sociálneho a hospodárskeho života v Dubnici nad Váhom, i jej širšom okolí." 

Obsah: E. A. Filo - Prírodné pomery Dubnice a okolia; A. Petrovský-Šichman - Predhistorické a ranohistorické osídlenie okolia Dubnice; R. Marsina - Najstaršie správy o Dubnici; J. Fojtík - Dubnica ako obec trenčianskeho panstva; J. Butvin - Dubnica nad Váhom a okolie v dejinách slovenského národného obrodenia; R. M. Zemena - Vývoj Dubnice v rokoch 1848-1945; R. M. Zemena - O robotníckom hnutí a KSČ v minulosti Dubnice; Š. Margetin - Dejiny vzniku a rozvoja strojárskych závodov v Dubnici; A. Bagin, L. Šášky - Historicko-umelecký vývoj kostola; J. Fojtík, E. Križanová - Kaštiel Illésházyovcov v Dubnici; A. Bagin, D. Janota - Dubnický park a oranžéria; F. Poloczek - Ľudové piesne a zvyky v Dubnici; A. Bartsch, J. Uram - Vývoj Dubnice nad Váhom po roku 1945; J. Sliepka - Stavoindustria n. p. Dubnica nad Váhom, pobočný závod - HSV; L. Frohn, I. Piško - Vývoj výroby a budovania národného podniku Adamovské strojárne; A. Stareček - Vývoj výroby a budovanie národného podniku Strojárne a metalurgické závody; D. Janota, J. Michalík - Vývoj poľnohospodárstva; Š. Rexa, A. Prášill - Školstvo a kultúra; V. Vanko - Zdravotno-sociálny vývoj; R. Marton - Telovýchova a šport; A. Bagin - Turistické oblasti na okolí Dubnice; V. Jankovič - Bibliografia Dubnice nad Váhom. 

Vydavateľ: Stredoslovenské vydavateľstvo, Banská Bystrica

Rok vydania: 1967

Edícia: Náš kraj - 63. zväzok

Vydanie: prvé - 6 000 exemplárov   

Počet strán: 305 + príloha

Stav: príjemný (väzba vyblednutá a v prednej časti cez väzbu čiara perom, vo vnútri bez vpisov a bez pečiatok)

Podrobný popis

Popis produktu nie je dostupný

Dodatočné parametre

Kategória: Antikvariát
Autor: Anton Bagin, Dušan Janota
Vydavateľ: Stredoslovenské vydavateľstvo
Miesto vydania: Banská Bystrica
Rok vydania: 1967
Vydanie: prvé
Počet exemplárov: 6000
Edícia: Náš kraj
Edícia - zväzok: 63.
Jazyk: slovenský
Väzba: tvrdá
Stav: príjemný
Položka bola vypredaná…

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole:

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie