Milí Staroknihári, od 6. 7. 2022 (streda) do 8. 7. 2022 (piatok) budeme mať v Staroknihu voľno. Vaše objednávky z daných dní budeme odosielať v týždni od 11. 7. 2022. Ďakujeme vám za pochopenie. :) Miloš a Veronika

Attické tvary slovesné dle tříd a abecedy (1886)

Kód: 9418
1 hodnotenie
€8
Skladom

Viac ako 130-ročná učebnica attického nárečia, ktorá bola vydaná kvôli potrebe poznania tohto nárečia na gymnáziách. V predslove sa píše nasledovné: "Nové instrukce pro vyučování na gymnasiích rakouských, vysokým výnosem c. k. ministerstva vyučování a duchovních záležitostí ze dne 26. května 1884 čís. 10.128 vydané, kladou za základ veškerého vyučování řečtině na gymnasiích dokonalou znalosť attického nářečí, nařizujíce nepřetržitě čísti spisovatele attické, aby žáci, kteříž v nižším gymnasii naučili se tvarosloví a skladbě attické, ve vyšších třídách čtouce po delší čas Homéra a Hérodota této znalosti nepozbyli, nýbrž spíše v ní se utvrdili..."

Kompletný názov: Attické tvary slovesné dle tříd a abecedy seřadil, přihlížeje zvláště ku klassikům gymnasijním, Jaroslav Gustav Schulz, c. k. gymnasijní professor. 

Vydavateľ: A. Storch Syn, knihkupec v Praze

Tlač: Dr. Edvard Grégr v Praze

Rok vydania: 1886

Počet strán: 150

Stav: javí známky opotrebenia (na titulnom liste pečiatka, v texte viacero podčiarknutí a menších vpisov, listy zažltnuté, s fliačkami)

Podrobný popis

Popis produktu nie je dostupný

Dodatočné parametre

Kategória: Antikvariát
Vydavateľ: A. STORCH SYN
Miesto vydania: Praha
Rok vydania: 1886
Jazyk: český, grécky
Väzba: tvrdá
Stav: javí známky opotrebenia

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole:

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie