Břetislav Kafka - Kultúra rozumu a vôle: Človek budúcnosti (1992)

Kód: A1049
Neohodnotené
€12
Skladom

Významné dielo svetoznámeho českého hypnotizéra, parapsychológa, umeleckého rezbára i kamenára, Břetislava Kafku, zaoberajúce sa rozumom a vôlou a dovtedy "nevysloveným" nazeraním na ne a podávajúcu návod k duchovnému rozvoju ľudstva. V obsahu nájdete kapitoly ako napríklad: Veľké myšlienky a veľké ciele; Vášne a city; Menejcennosť; Slabý a silný duch; Krása, láska a priateľstvo; Boj o život; a podobne. 

"Kafka na stránkách tejto knihy ešte sugestívnejšie vniká do tajomstiev duše a jej zázračných síl. Jeho myšlienky o ľudskom bytí a duchovne sú hlbokými sondami do priestoru, ktorý sa skrýva v človeku a z ktorého silnou vôlou, vypestovanou rozumom a pevnou vierou, možno získať neznámu nadprirodzenú energiu pre každý ľudský počin..." 

Vydavateľ: Ars Stigmy, Bratislava

Rok vydania: 1992

Vydanie: štvrté vydanie, prvé rozšírené slovenské vydanie

Počet strán: 344

Preklad: Zuzana Hodošová

Stav: veľmi príjemný (bez vpisov a bez pečiatok)

Detailné informácie

Podrobný popis

 "Kdo se zajímá o zdravý systém myšlení a chce se správnému myšlení naučiti, kdo chce uskutečniti svá přání, musí znáti síly svého ducha - rozum a vůli, které je možno vzděláváním a vypěstováním přivésti k rozvinutí a zralosti, aby se staly silami člověka. Silný duch si je vědom síly svého myšlení, je rozumově vyrovnán a stojí nad životem. Nová doba vyžaduje vysokou inteligenci člověka, aby vyspěl v dokonalosti a ze sebe vydával nové hodnoty, které se pak stávají majetkem všeho lidstva." (citované z knihy B. Kafka - Člověk zítřka: Kultura rozumu a vůle (1947))

Dodatočné parametre

Kategória: Antikvariát
Autor: Břetislav Kafka
Vydavateľ: ARS STIGMY
Miesto vydania: Bratislava
Rok vydania: 1992
Vydanie: prvé
Jazyk: slovenský
Väzba: tvrdá
Stav: veľmi príjemný

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole:

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie