Douglas Preston, Mario Spezi - Netvor z Florencie (2010)

Kód: 4710
Neohodnotené
€5,50
Skladom

Pozoruhodný detektívny príbeh založený na skutočných udalostiach, napísaný v napínavom duchu Prestonových bestsellerov, je kronikou vrážd a pomsty, do ktorej nedobrovoľne vstupujú aj jeho autori (spisovateľ Douglas Preston a novinár Mario Spezi). Viac o knihe uvádzame nižšie na stránke.

Vydavateľ: Tatran, Bratislava

Rok vydania: 2010

Edícia: Mimo zákona - 5. zväzok

Vydanie: prvé

Počet strán: 324

Preklad: Katarína Jusková

Stav: príjemný (väzba ošúchaná, bez vpisov a bez pečiatok)

Detailné informácie

Podrobný popis

"Od roku 1974 do roku 1985 bolo zavraždených sedmoro dvojíc, keď sa milovali v autách odstavených uprostred vŕškov obklopujúcich Florenciu. Bolo to najdlhšie a najdrahšie kriminálne vyšetrovanie v histórii Talianska. Kriminalisti vyšetrovali skoro stotisíc ľudí, najmenej dvanástich zatvorili, no mnohých museli prepustiť po ďalšom útoku Netvora. Klebety a nepravdivé obvinenia zničili život desiatkam ľudí. Generácia Florenťanov, ktorí dospievali v období Netvorových vrážd, tvrdí, že toto vyčíňanie zmenilo mesto aj život jeho obyvateľov. Akoby sa rozsypalo vrece so samovraždami, exhumáciami, údajnými prípadmi travičstva, poštovými zásielkami s časťami ľudských tiel, seansami na cintorínoch, súdnymi procesmi, podstrčenými falošnými dôkazmi a vendetami prokurátorov.

Napriek najdlhšej poľovačke na človeka v modernej talianskej histórii sa Netvora z Florencie nepodarilo nájsť. Na jar roku 2001 Preston so Spezim začali pátrať po vrahovi na vlastnú päsť. Táto kniha opisuje ich hľadanie a nakoniec stretnutie s mužom, ktorý mohol byť Netvorom z Florencie."

Dodatočné parametre

Kategória: Antikvariát
Autor: Douglas Preston, Mario Spezi
Vydavateľ: Tatran
Miesto vydania: Bratislava
Rok vydania: 2010
Vydanie: prvé
Edícia: Mimo zákona
Jazyk: slovenský
Väzba: tvrdá
Stav: príjemný

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: