Elena Hidvéghyová-Yung - Dážď slivkových kvetov (2011)

Kód: 7850
1 hodnotenie
€5,50
Skladom

Prvý román Eleny Hidvéghyovej-Yung, odohrávajúci sa v Pekingu, podáva pohľad na lásku mladej slovenskej študenty a známeho čínskeho umelca...

"Elena Hidvéghyová-Yung predostiera čitateľovi farbistý a krehký príbeh odohrávajúci sa v dvoch čínskych veľkomestách, kde kedysi sama žila. Knihu som prečítala s pôžitkom, a to nielen preto, že autorka je mojou priateľkou." (Denisa Fulmeková)

Vydavateľ: Slovart, Bratislava

Rok vydania: 2011

Vydanie: prvé 

Počet strán: 168

Stav: veľmi príjemný (obálka na jednom mieste natrhnutá, bez vpisov a bez pečiatok)

Detailné informácie

Podrobný popis

"Mladá slovenská študentka čínštiny sa v Pekingu zaľúbi do staršieho, bohatého, slávneho muža, navyše sochára, silno ovplyvneného európskou kultúrou. Napriek tomu však zisťuje, že nie je pri ňom šťastná. Rozíde sa s ním a po rokoch skúma, ako by sa ich vzťah bol vyvíjal, a čo by bolo s ňou, keby zostala vedľa neho. Akú podobu nadobudne ich vzťah, keď sa po rokoch vráti do Číny a stretne sa s ním pri veľkolepom odhaľovaní jeho slávnej sochy v Šanghaji? Napriek všetkému totiž ostáva jeho osudovou ženou. Z tohto exotického ľúbostného príbehu o čínskom milencovi však autorka vyťaží celé lyricko-filozofické podložie, v ktorom sa krížia odlišné kultúry, odlišné cítenie, no vždy prevažuje mužsko-ženské vnímanie sveta a jeho prelínanie, vyrozprávané na viacerých rovinách. Grafické odlišovanie jednotlivých vrstiev ich myslenia a vnímania dodáva rozprávaniu dynamiku a psychologickú hĺbku. Z príbehu Lianga a Angely sa tak stáva príbeh o múdrej sile lásky."

Dodatočné parametre

Kategória: Antikvariát
Autor: Elena Hidvéghyová-Yung
Vydavateľ: Slovart
Rok vydania: 2011
Vydanie: prvé
Jazyk: slovenský
Väzba: tvrdá
Stav: veľmi príjemný

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: