G. Bachelard - Nový druh vedy (1981)

Kód: 3404
Neohodnotené
€12
Skladom

Dielo francúzskeho filozofa a spisovateľa 20. storočia - Gastona Bachelarda, ktoré je považované za jeho základné dielo (hovorí v ňom napríklad aj to, že "vedecké myslenie nahradí metafyzika a intuitívnosť"). Úvodnú štúdiu napísal Milan Žigo.

Vydavateľ: Pravda, Bratislava

Rok vydania: 1981

Edícia: Filozofické odkazy

Vydanie: prvé - 3000 exemplárov   

Počet strán: 168

Prebal a väzba: Emil Bačík

Preklad: Kristína Korená

Stav: príjemný (obálka na jednom mieste natrhnutá, bez vpisov a bez pečiatok)

Detailné informácie

Podrobný popis

Z prebalu: "Gaston BacheIard sa narodil v severofrancúzskom mestečku Bar-sur-Aube 27. júna 1884. Začal pracovať ako poštový úradník, no ešte pred prvou svetovou vojnou získal licenciát z matematiky. Jeho štúdiá prerušila vojna. Po vojne v nich usilovne pokračoval a v roku 1920 získal licenciát z filozofie. V tom čase (1919—1930) pôsobil ako profesor fyziky a chémie, neskôr i filozofie, na strednej škole v rodnom meste. V roku 1927 získava na Sorbonne doktorát z filozofie prácou, ktorá vyvolala veľký ohlas nielen medzi filozofmi, ale aj medzi prírodovedcami a na základe ktorej ho povolali za profesora na filozofickú fakultu v Dijone, kde pôsobil desať rokov (1930—1940). Z tohto obdobia pochádza aj jeho dielo Nový duch vedy (Prvé vydanie tohto diela, ktoré má dnes vo Francúzsku už okolo pätnásť vydaní, vyšlo v r. 1934.) Bachelardov vplyv vo francúzskej filozofickej, vedeckej i umeleckej verejnosti rastie. V roku 1940 sa Bachelard stáva profesorom parížskej Sorbonny, kde vedie Katedru dejín a filozofie vedy a zároveň je riaditeľom Ústavu pre dejiny vedy. Profesorom Sorbonny ostáva až do smrti. Zomrel 16. októbra 1962."

Dodatočné parametre

Kategória: Antikvariát
Autor: Gaston Bachelard
Vydavateľ: Pravda
Miesto vydania: Bratislava
Rok vydania: 1981
Vydanie: prvé
Počet exemplárov: 3000
Edícia: Filozofické odkazy
Jazyk: slovenský
Väzba: tvrdá
Stav: príjemný

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole:

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie