Ch. Gide, Ch. Rist - Dějiny nauk národohospodářských I., II. (1928)

Kód: 8692
6 hodnotení
€22
Skladom

Dielo venujúce sa dejinám národohospodárskych náuk od "doby fysiokratů až po naše dny". Knihy sú rozdelené do piatich období, a to: koniec 18. a začiatok 19. storočia; prvá polovica 19. storočia; stred 19. storočia; druhá polovica 19. storočia; koniec 19. a začiatok 20. storočia. 

Vydavateľ: Jan Laichter, Praha

Rok vydania: 1928

Edícia: Laichterův výbor nejlepších spisů poučných - 41. zväzok

Vydanie: druhé české (preložené z piateho vydania originálu)

Počet strán: 434+487

Preklad: Jan a Milada Koudelovi

Stav: javí známky opotrebenia (prvý diel má uvoľnenú väzbu, na prvých a posledných stránkach malé fliačky, niektoré listy voľné, na prvej stránke prvého dielu stopy po gumovaní, inak sú knihy bez vpisov a bez pečiatok)

Detailné informácie

Podrobný popis

Prvý diel je rozdelený na dve knihy, pričom prvá nesie názov "Zakladatelé" (Fysiokraté; Adam Smith; Pesimisté) a druhá "Odpůrcové" (Sismondi a počátky kritické školy;Saint-Simon, Saint-Simonisté a vznik kolektivismu; Socialisté družstevní; Bedřich List a národní systém politické ekonomie; Proudhon a socialismus v r. 1848).

Druhý diel je rozdelený na tri ďalšie knihy. Prvá nesie názov "Liberalismus" (Optimisté; Vyvrcholení a úpadek klasické školy, Stuart Mill), druhá "Rozkolníci" (Historická škola a spor o methody; Státní socialismus; Marxizmus; Nauky inspirované křesťanstvím) a posledná "Novější nauky" (Hedonisté; Theorie renty a její použití; Solidaristé; Anarchisté). 

Dodatočné parametre

Kategória: Antikvariát
Autor: Ch. Gide, Ch. Rist
Vydavateľ: Jan Laichter
Miesto vydania: Praha
Rok vydania: 1928
Vydanie: druhé
Edícia: Laichterův výbor nejlepších spisů poučných
Edícia - zväzok: 41.
Jazyk: český
Väzba: brožovaná (mäkká)
Stav: javí známky opotrebenia

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole: