Ch. Gide, Ch. Rist - Dějiny nauk národohospodářských I., II. (1928)

Kód: 8692
6 hodnotení
€22
Skladom

Dielo venujúce sa dejinám národohospodárskych náuk od "doby fysiokratů až po naše dny". Knihy sú rozdelené do piatich období, a to: koniec 18. a začiatok 19. storočia; prvá polovica 19. storočia; stred 19. storočia; druhá polovica 19. storočia; koniec 19. a začiatok 20. storočia. 

Vydavateľ: Jan Laichter, Praha

Rok vydania: 1928

Edícia: Laichterův výbor nejlepších spisů poučných - 41. zväzok

Vydanie: druhé české (preložené z piateho vydania originálu)

Počet strán: 434+487

Preklad: Jan a Milada Koudelovi

Stav: javí známky opotrebenia (prvý diel má uvoľnenú väzbu, na prvých a posledných stránkach malé fliačky, niektoré listy voľné, na prvej stránke prvého dielu stopy po gumovaní, inak sú knihy bez vpisov a bez pečiatok)

Detailné informácie

Podrobný popis

Prvý diel je rozdelený na dve knihy, pričom prvá nesie názov "Zakladatelé" (Fysiokraté; Adam Smith; Pesimisté) a druhá "Odpůrcové" (Sismondi a počátky kritické školy;Saint-Simon, Saint-Simonisté a vznik kolektivismu; Socialisté družstevní; Bedřich List a národní systém politické ekonomie; Proudhon a socialismus v r. 1848).

Druhý diel je rozdelený na tri ďalšie knihy. Prvá nesie názov "Liberalismus" (Optimisté; Vyvrcholení a úpadek klasické školy, Stuart Mill), druhá "Rozkolníci" (Historická škola a spor o methody; Státní socialismus; Marxizmus; Nauky inspirované křesťanstvím) a posledná "Novější nauky" (Hedonisté; Theorie renty a její použití; Solidaristé; Anarchisté). 

Dodatočné parametre

Kategória: Antikvariát
Autor: Ch. Gide, Ch. Rist
Vydavateľ: Jan Laichter
Miesto vydania: Praha
Rok vydania: 1928
Vydanie: druhé
Edícia: Laichterův výbor nejlepších spisů poučných
Edícia - zväzok: 41.
Jazyk: český
Väzba: brožovaná (mäkká)
Stav: javí známky opotrebenia

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole:

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie