Graham Phillips - Panna Mária a bariéra mlčania (2005)

Kód: 7269
Neohodnotené
€6
Skladom

Kniha britského autora Grahama Phillipsa, zaoberajúca sa hľadaním pravdy o tom, kde bola pochovaná Panna Mária. 

Podtitul: Ježišov skutočný otec a hrobka Panny Márie 

Pôvodný názov: The Virgin Mary conspiracy: the true father of Christ and tomb of the Virgin

Vydavateľ: Remedium, Bratislava

Rok vydania: 2005

Vydanie: prvé 

Počet strán: 352

Preklad: Milan Thurzo

Stav: príjemný (bez vpisov a bez pečiatok)

Detailné informácie

Podrobný popis

Z prebalu knihy: 

"To, čo sa stalo s Pannou Máriou po Ježišovom ukrižovaní, je jednou z najväčších biblických záhad. Hoci Biblia nespomína Nanebovstúpenie Panny Márie, mnohí kresťania ho akceptujú ako historický fakt. Niektorí si však myslia, že Panna Mária zomrela prirodzenou smrťou a pochovali ju v Jóšafatskom údolí pri Jeruzaleme. Ďalší tvrdia, že miestom jej posledného odpočinku sú rímske zrúcaniny Efezu v Malej Ázii.

Giovanni Benedetti, archeológ Vatikánskeho múzea, našiel v roku 1950 rukopis zo 14. storočia, a ten naznačoval, že Máriu prepašovali z Palestíny na ostrov ležiaci pred západným pobrežím Británie. Podľa Benedettiho zistení tam v roku 597 n. l. prvý anglický biskup sv. Augustín objavil hrob Panny Márie. Vtedajší pápež Gregor I. Veľký však sv. Augustínovi zakázal o tom hovoriť, čo vyvolalo bariéru mlčania trvajúcu 1400 rokov. Podobne dopadol aj Benedetti, keď chcel publikovať svoje zistenia – z Vatikánu dostal inštrukcie, aby prerušil svoj výskum. Čoskoro nato rímskokatolícka cirkev vyhlásila dogmu o Nanebovstúpení Panny Márie.

Kniha Panna Mária a bariéra mlčania odkrýva pravdu o tomto stáročnom zakrývaní faktov a odhaľuje lokalitu, ktorá sa mohla stať miestom posledného odpočinku Panny Márie. Graham Phillips sa vo svojom rozsiahlom výskume stretol aj s ďalšou kontroverznou teóriou, podľa ktorej bol Ježiš synom Antipatra a vnukom Herodesa I. Veľkého, bol teda oprávneným dedičom Herodesovho trónu a nositeľom titulu "Kráľ židovský"."

Dodatočné parametre

Kategória: Antikvariát
Autor: Graham Phillips
Vydavateľ: Remedium
Miesto vydania: Bratislava
Rok vydania: 2005
Vydanie: prvé
Jazyk: slovenský
Väzba: tvrdá
Stav: príjemný

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole: