Ivan Stanek - Embryologia človeka (1952)

Kód: 9178
4 hodnotenia
€19
Skladom

Obsiahla publikácia venovaná embryológii, teda opisnému sledovaniu "morfologických zmien, ktoré sa odohrávajú za vývoja organizmu, ale aj skúmaniu vývoja funkčných, fyziologických, biochemických atď. procesov, ktoré pri vývoji prebiehajú." Text sprevádza väčšie množstvo schématických a poloschématických obrázkov, pre uľahčenie predstavivosti čitateľa.

Kniha začína úvodom, ktorý čitateľa oboznámi s rozdelením a základnými pojmami, významom a dejinami embryológie. Nasledujú tri obsiahle kapitoly: Progeneza (zloženie a vývoj pohlavných buniek, oplodnenie...); Blastogeneza (blastogeneza kopijovca, obojživelníkov, vtákov, cicavcov a človeka...); Organogeneza (vývoj tráviaceho systému, dýchacích ústrojov, telových dutín, urogenitálneho systému, kostry, svalstva, srdca, cievneho a nervového systému, zmyslových orgánov, kože...). 

Vydavateľ: Slovenská akadémia vied a umení, Bratislava

Rok vydania: 1952

Vydanie: prvé - 4000 výtlačkov

Počet strán: 443

Stav: príjemný (obálka mierne ponatŕhaná, s malými fliačkami, na oriezke knihy fliačky a taktiež aj vo vnútri na prvej a poslednej stránke fliačky, text plne čitateľný, bez vpisov a bez pečiatok)

Podrobný popis

Popis produktu nie je dostupný

Dodatočné parametre

Kategória: Antikvariát
Autor: Ivan Stanek
Vydavateľ: Slovenská akadémia vied a umení
Miesto vydania: Bratislava
Rok vydania: 1952
Vydanie: prvé
Počet exemplárov: 4000
Jazyk: slovenský
Väzba: tvrdá
Stav: príjemný

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole: