Janko Alexy - Osudy slovenských výtvarníkov (1948)

Kód: 8010
Neohodnotené
€29
Rezervované
Položka bola vypredaná…

Kniha Janka Alexyho obsahujúca beletrizované životné príbehy slovenských výtvarných umelcov. Podľa slov autora kniha "podáva voľne zachytené životopisné náčrty umelcov, zákulisia dramatických dejov, v ktorých sa rodilo a ráslo umenie .. O mnohých z nich dosiaľ nenapísalo sa ešte ani riadka, ich pamiatka je v tejto knihe zvečnená len na základe ústneho podania starších ľudí, ktorých som ešte stihol vyspovedať."

V knihe nájdete osudy výtvarníkov, sochárov, keramikárov i architektov ako napr.: Majster Pavol z Levoče, Ján kupecký, Samuel Mikovíny, František Belopotocký, Peter Bohúň, Viliam Pauliny-Tóth, Eduard Ballo, Gustáv Mallý, Ferdiš Kostka, Ján Koniarek, Ivan Žabota, Milan Harminc a mnohých ďalších.

Vydavateľ: Štátne nakladateľstvo v Bratislave

Rok vydania: 1948

Počet strán: 76

Stav: javí známky opotrebenia (obálka aj väzba sú najmä v hornej časti ponatŕhané - vidieť na foto, časť obálky je odtrhnutá - cca 3x2cm, vo vnútri občas fliačky - najmä na prvých stránkách, text plne čitateľný, bez vpisov a bez pečiatok, zo zadu obálka zafúľaná, na niekoľkých stránkach sa v strede mierne oddeľuje väzba)

Podrobný popis

Popis produktu nie je dostupný

Dodatočné parametre

Kategória: Antikvariát
Autor: Janko Alexy
Vydavateľ: Štátne nakladateľstvo
Miesto vydania: Bratislava
Rok vydania: 1948
Jazyk: slovenský
Väzba: brožovaná (mäkká)
Stav: javí známky opotrebenia
Položka bola vypredaná…

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole: