Katarína Žeňuchová - Samuel Cambel na pomedzí vedných disciplín (2009)

Kód: 4436
4 hodnotenia
€9
Skladom

Kniha s podtitulom Zberateľské dielo Samuela Cambela v kontexte výskumu ľudovej prózy na Slovensku vám osvetlí otázky zberateľskej práce jazykovedca, zberateľa a vydavateľa slovenskej ľudovej prózy Samuela Cambela, ktorý sa počas svojich výskumných ciest zameriaval najmä na získavanie nárečového materiálu a zhromaždil tak pozoruhodnú zbierku autentických textov ľudových rozprávaní. Cambel zozbieral ľudovú prózu z východného aj stredného Slovenska a zdokumentoval tak vývinové štádium rozprávačskej tradície na prelome 19. a 20. storočia. Táto publikácia sa zameriava najmä na "objasnenie miesta Samuela Cambela v dejinách slovenskej folkloristiky." Cieľom autorov bolo "doplniť vedecký profil jazykovedca Samuela Cambela o nový rozmer a poukázať tak na význam neapriórnych (neprofesionálnych) zberateľov, najmä jazykovedcov, na budovaní národného korpusu folklórnych prozaických textov." Kniha obsahuje aj ukážky z spomínaných textov, ktoré Cambel zozbieral.

Vydavateľ: Martin v spolupráci so Slovenským komitétom slavistov vydal Slavistický ústav Jána Stanislava a Matica slovenská, Martin

Rok vydania: 2009

Edícia: Jazykovedné spisy Matice slovenskej

Počet strán: 226

Stav: veľmi príjemný (bez vpisov a bez pečiatok, kniha je ako nová)

Detailné informácie

Podrobný popis


folklór - folkloristika - nárečie - nárečia - etnografia - jazykovedný - zberateľstvo - ľudové - ľudová - próza

Dodatočné parametre

Kategória: Antikvariát
Autor: Katarína Žeňuchová
Vydavateľ: Matica slovenská
Miesto vydania: Martin
Rok vydania: 2009
Edícia: Jazykovedné spisy Matice slovenskej
Jazyk: slovenský
Väzba: tvrdá
Stav: veľmi príjemný

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole:

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie