Lance Hattatt - Rok v záhrade: Potešenie od jari do zimy (2003)

Kód: 6548
Neohodnotené
€6,50
Skladom

Táto útla knižka v sebe skrýva množstvo informácií, ktoré ocení každý záhradkár.

"Lance Hattatt vám v nej ponúka množstvo odborných rád, vďaka ktorým vám záhradka v každom mesiaci roka poskytne maximálny úžitok i potešenie. V každej z dvanástich kapitol uvádza druhy kvetov, ktoré budú v konkrétnom mesiaci pravdepodobne kvitnúť, a pokračuje ilustrovanými komentármi venovanými okrasným stromom a krom, ktoré vás tiež potešia kvetmi. Autor sa prehľadne zaoberá každým aspektom bežnej záhrady - okrasnými záhonmi, úžitkovou časťou, záhradnými jazierkami i skalkami, ba dokonca aj rastlinami, ktoré sa pestujú v črepníkoch a v iných vegetačných nádobách, pričom čitateľom odporúča, aké druhy si treba vybrať a ako sa o ne starať, aby bola ich práca v záhradke korunovaná úspechom. A nakoniec sa ešte pristaví pri špeciálnych záhonových kompozíciách. Na vlastné oči sa na fotografiách a kresbách presvedčíte, aké efektné výsledky prináša premyslené kombinovanie rastlín."

Vydavateľ: Slovart, Bratislava

Rok vydania: 2003

Vydanie: prvé 

Počet strán: 256

Stav: príjemný (bez vpisov a bez pečiatok)

Detailné informácie

Podrobný popis

"Kniha obsahuje vynikajúce farebné ilustrácie a fotografie, pričom pri každej z nich nájdete informácie o pestovaní, charakteristických znakoch a špeciálnych požiadavkách jednotlivých rastlinných druhov. Bude vám verným pomocníkom a radcom bez ohľadu na to, či sa záhradke venujete už dlho a intenzívne, alebo patríte skôr k „sviatočným" pestovateľom a potrebujete zistiť, aké zmeny a kedy môžete na svojich záhonoch očakávať.

Cieľom tejto knihy je oboznámiť záhradkárov s tým, ako zo svojej záhradky počas celého roka získavať čo najviac potešenia i úžitku. Je pravda, že rastliny a záhradné práce, ktoré si ich pestovanie vyžaduje, ovplyvňuje množstvo faktorov - podnebie, počasie, pôda a dokonca aj vlastný rozvrh výsadby či rezu, na ktorý si už mnohí z vás zvykli. V niektorých oblastiach kvitnú rastliny skôr, inde neskôr. V niektorých rokoch sa kvitnutie omešká, inokedy vás zaskočí skoro pred očakávaným termínom. Ale ak si vo svojich plánoch ponecháte určitú rezervu na takéto nepredvídateľné zmeny, táto kniha vám určite poskytne nemálo dobrých rád. Svoje si v nej nájdu tí skúsenejší z vás, ktorí chcú udržať svoje záhony po celý rok estetické a zaujímavé, ale aj príležitostní záhradkári, ktorí by sa radi dozvedeli, aké zmeny a kedy môžu v priebehu roka očakávať.

Dodatočné parametre

Kategória: Antikvariát
Autor: Lance Hattat
Vydavateľ: Slovart
Rok vydania: 2003
Vydanie: prvé
Jazyk: slovenský
Väzba: tvrdá
Stav: príjemný

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole: