Michail V. Alpatov - Dejiny umenia 1-4 (1981)

Kód: 9497
7 hodnotení
€29
Vypredané
Položka bola vypredaná…

Dejiny umenia od ruského historika a teoretika, ktorých cieľom je vyhnúť sa častým "nedostatkom" podobných kníh, ako napr. únavná záplava faktov, množstvo odkazov na odbornú literatúru a podobne. Knižky vás tak prevedú cez dejiny svetového umenia bez komplikovaných teoretických úvah, pričom nestrácajú nič z vedeckosti a zaujmú tak odborníka, ako aj bežného čitateľa. Text je sprevádzaný množstvom čiernobielych i farebných reprodukcií a kresieb. 

Vydavateľ: Tatran, Bratislava

Rok vydania: 1981

Vydanie: druhé - 15 000 výtlačkov

Prebal a väzba: Emília Kučerová 

Preklad: Anna Škorupová, Peter Hrivňák

Stav: príjemný (mierne ponatŕhané obálky, bez vpisov a bez pečiatok)

Detailné informácie

Podrobný popis

Dejiny umenia 1:

  • Praveké umenie; Umenie Prednej Ázie; Umenie starého Egypta; Umenie Kréty a gréckej antiky; Grécke umenie v 5. storočí pred n. l.; Grécke umenie v 4. storočí pred n. l. a v helenistickom období; Rímske umenie.

Dejiny umenia 2:

  • Byzantské umenie; Islamské umenie; Indické umenie; Umenie Východnej Ázie; Umenie raného stredoveku v Európe; Gotické umenie; Ruské umenie v stredoveku. 

Dejiny umenia 3:

  • Raná renesancia v Taliansku; Vrcholná renesancia; Umenie 15. a 16. storočia v Nizozemsku a v Nemecku; Francúzske umenie v 15. a 16. storočí; Manierizmus a barok v Taliansku; Španielske umenie v 16. a 17. storočí; Flámske umenie v 17. storočí; Holandské umenie v 17. storočí; Francúzske umenie v 17. storočí.

Dejiny umenia 4:

  • Umenie 18. storočia v Francúzsku a v iných európskych krajinách; Umenie v období Francúzskej revolúcie; Umenie romantizmu a začiatky realizmu; Realizmus v umení 19. storočia; Impresionizmus.

Dodatočné parametre

Kategória: Antikvariát
Autor: Michail V. Alpatov
Vydavateľ: Tatran
Miesto vydania: Bratislava
Rok vydania: 1981
Vydanie: prvé
Počet exemplárov: 15000
Jazyk: slovenský
Väzba: tvrdá
Stav: príjemný
Položka bola vypredaná…

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole: