Milí Staroknihári, od 6. 7. 2022 (streda) do 8. 7. 2022 (piatok) budeme mať v Staroknihu voľno. Vaše objednávky z daných dní budeme odosielať v týždni od 11. 7. 2022. Ďakujeme vám za pochopenie. :) Miloš a Veronika

Mika Waltari - Egypťan Sinuhe (1978)

Kód: A1357
Neohodnotené
€5,50
Skladom

Rozsiahly a napínavý historický román, ktorý vás prenesie do starého Egypta v rokoch 1390-1335 pred naším letopočtom. Opisuje život Sinuheta, ktorý sa stane kráľovským dôverníkom, no po kráľovej smrti upadne do nemilosti a začne postupne spisovať svoje pamäti...

Vydavateľ: Slovenský spisovateľ, Bratislava

Rok vydania: 1978

Vydanie: prvé - 80 000 výtlačkov

Počet strán: 640

Preklad: Gabriela Vigašová

Stav: príjemný (bez vpisov a bez pečiatok)

Detailné informácie

Podrobný popis

"Pätnásť kníh Egypťana Sinuheta uvádza čitateľa do čias starého Egypta v rokoch 1390 až 1335 pred naším letopočtom. Múdry a vzdelaný lekár v štvrti chudobných prijal malého opusteného chlapca, dal mu meno Sinuhe, zasvätil ho do tajomstiev liečenia a okrem všetkej starostlivosti ho zahrnul aj láskou. No Sinuhe, ktorého už aj meno predurčuje k osamelosti, postupne odvrhuje všetkých, čo ho milujú, až sa dostane na dvor faraóna Echnatona a stane sa jeho dôverníkom. Po faraónovej smrti však Sinuhe upadne do nemilosti a jeho bývalý priateľ, egyptský vojvodca a uchádzač o faraónsky stolec, ho pošle do vyhnanstva. Tu starnúci Sinuhe píše svoje pamäti, aby sám pred sebou ospravedlnil činy, ktorých sa dopustil často proti svojej vlastnej vôli a vlastnému presvedčeniu, len zo slabosti a neschopnosti vzoprieť sa brutalite vládcov. Množstvo exotických zážitkov, plnokrvných postáv a historických udalostí čitateľa udržiava v ustavičnom napätí.

Kniha prekračuje rámec historického románu, pretože v nej nájdeme aj množstvo paralel so súčasnosťou. Mika Waltari ju vydal rok po skončení druhej svetovej vojny a z románu cítiť jeho vieru v humanizmus a ľudskú dôstojnosť."

Dodatočné parametre

Kategória: Antikvariát
Autor: Mika Waltari
Vydavateľ: Slovenský spisovateľ
Miesto vydania: Bratislava
Rok vydania: 1978
Vydanie: prvé
Počet exemplárov: 80000
Jazyk: slovenský
Väzba: tvrdá
Stav: príjemný

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole:

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie