Róbert Letz - V hodine veľkej skúšky (2007) /podpis autora

Kód: 3929
podpis autora
3 hodnotenia
€15
Skladom

Kniha obsahuje listy biskupa M. Buzalku (1916-1961), korešpondenciu o výbere M. Buzalku za biskupa (1937-1938) a spoločné prejavy slovenských katolíckych biskupov (1936-1950). Ku korešpondencii prislúchajú aj poznámky pod čiarou, pomáhajúce pochopiť niektoré súvislosti a taktiež obrazovú prílohu.

Vydavateľ: Spolok sv. Vojtecha, Trnava

Rok vydania: 2007

Vydanie: prvé

Počet strán: 720

Stav: veľmi príjemný (kniha obsahuje venovanie s podpisom autora, bez ďalších vpisov a bez pečiatok)

Detailné informácie

Podrobný popis

Oficiálna anotácia:

"Potreba komplexného poznania našich dejín si naliehavo vyžaduje, aby sa predmetom výskumu stali listy všetkých významnejších kultúrnych a spoločenských osobností, a to aj z oblasti cirkevného života. V tomto diele nájde čitateľ organicky prepojené osobné listy biskupa Michala Buzalku s korešpondenciou o jeho vymenovaní za biskupa a so spoločnými prejavmi slovenských katolíckych biskupov z rokov 1936 – 1950. Buzalkove osobné listy nám odkrývajú intímny duševný a citový svet tejto osobnosti, jeho autentické postoje. Vnikáme do priestoru, ktorý bol pôvodne vyslovene intímny a teraz sa stáva priestorom, v ktorom nájdeme vnútorné duševné povzbudenie. Veď také čnosti ako živá viera, priateľstvo, rodinná súdržnosť, láska k vlasti a národu sú dnes akoby zatlačené do úzadia. Buzalkov ostrovtip, vernosť pravde, spojenie múdrosti slovenského človeka s biblickou múdrosťou, vytvárajú unikátny celok."

Dodatočné parametre

Kategória: Antikvariát
Autor: Róbert Letz
Vydavateľ: Spolok sv. Vojtecha
Miesto vydania: Trnava
Rok vydania: 2007
Vydanie: prvé
Jazyk: slovenský
Väzba: tvrdá
Stav: veľmi príjemný

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole:

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie