Slovenská vlastiveda V., 1. (1948)

Kód: A0241
2 hodnotenia
€12
Vypredané
Položka bola vypredaná…

Prvá časť piateho zväzku Slovenskej vlastivedy, zaoberajúca sa slovenskou literatúrou a jazykom. Tento zväzok je rozdelený na dve časti:

  1. Andrej Mráz: Dejiny slovenskej literatúry (obsahuje: Začiatky udomácňovania literatúry medzi slovenskými predkami; Od renesancie cez barok do konca XVIII. storočia; Od osvietenstva po romantizmus; Romantizmus; Realizmus a predprevratová literatúra; Poprevratová literatúra a prítomnosť)
  2. Eugen Pauliny: Dejiny spisovnej slovenčiny (obsahuje: Predspisovné obdobie; Staroslovienske obdobie; Románske obdobie; Gotické obdobie; Reformačné obdobie; Spisovný jazyk nenáboženských štýlov; Rekatolizačné obdobie; Osvietenské obdobie; Štúrovské obdobie; Martinské obdobie; Najnovšie obdobie; Dodatok - východoslovenský spisovný jazyk).

Vydavateľ: Slovenská akadémia vied a umení, Bratislava

Rok vydania: 1948 (na titulnom liste), 1949 (v tiráži)

Počet strán: 427

Stav: javí známky opotrebenia (väzba je z vonku vyblednutá, vo vnútri je väzba natrhnutá na prvej a poslednej dvojstránke, text plne čitateľný, bez vpisov a bez pečiatok, minimum fliačkov)

Podrobný popis

Popis produktu nie je dostupný

Dodatočné parametre

Kategória: Antikvariát
Vydavateľ: Slovenská akadémia vied a umení (SAVU)
Miesto vydania: Bratislava
Rok vydania: 1948, 1949
Vydanie: prvé
Jazyk: slovenský
Väzba: tvrdá
Stav: javí známky opotrebenia
Položka bola vypredaná…

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole:

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie