Z našej prírody: Rastliny, horniny, minerály, skameneliny (1984)

Kód: 6018
Neohodnotené
€14
Vypredané
Položka bola vypredaná…

Táto časť obľúbenej a bohato ilustrovanej encyklopédie Z našej prírody spracovanej kolektívom odborníkov z Prírodovedeckej fakulty UK v spolupráci s akademickým maliarom Jindřichom Krejčom vás oboznámi s rastlinami, horninami, minerálmi a skamenelinami, vyskytujúcimi sa v našej prírode.

V prvej časti knihy sa oboznámite so základnými informáciami o rastlinách, o botanike, o rozmnožovaní a rozširovaní rastlín, o ich premenách, o prostredí, o ich hospodárskom vázname (o liečivých účinkoch, medonosnosti, jedovatosti), o ich ochrane, prírodných rezerváciách i chránených územiach. Ťažiskom tejto knihy je sú farebné tabule zobrazujúce 1684 rastlinných druhov a 99 minerálov, hornín a skamenelín s príslušným opisom. Okrem všeobecne známych druhov tu nájdete aj menej známe, nenápadné druhy, významné z odborného hľadiska.

Toto druhé vydanie je doplnené o české názvy rastlín.

Zostavili: Ladislav Korbel, Jindřich Krejča 

Vydavateľ: Príroda, Bratislava

Rok vydania: 1984

Vydanie: druhé - 40 000 výtlačkov

Ilustrácie: Jindřich Krejča

Počet strán: 404

Stav: príjemný (obálka mierne zafúľaná, knižný blok na poslednej dvojstrane takmer oddelený od väzby, bez vpisov a bez pečiatok, minimum fliačkov)

Detailné informácie

Podrobný popis

Oba zväzky encyklopédie Z našej prírody spolu predstavujú "najkompletnejšie dielo o flóre, faune a neživej zložke prírody v slovenskej populárno-náučnej literatúre."

Dodatočné parametre

Kategória: Antikvariát
Vydavateľ: Príroda
Miesto vydania: Bratislava
Rok vydania: 1984
Vydanie: druhé
Počet exemplárov: 40000
Ilustrátor: Jindřich Krejča
Jazyk: slovenský
Väzba: tvrdá
Stav: príjemný
Položka bola vypredaná…

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole: